Naši kolegové

Pavla Švejcarová

Ilona Haasová

Jsem psychoterapeutka, lektorka, zabývám se osobním rozvojem. Ten se odehrává vždy v sobě a v rozhovoru. Stejně jako každý člověk i každý rozhovor je jedinečný. Já vás provedu rozhovorem, který povede ke změně, kterou potřebujete. Pomohu vám projít vaši jedinečnou cestu.

O mně

Vystudovala jsem psychologii a také politologii – mezinárodní vztahy. Absolvovala jsem psychoterapeutický výcvik, výcvik v navigaci k povolání a mnoho dalších kurzů. Studovala a žila jsem v zahraničí. Pracovala jsem v korporátním prostředí i v malých společnostech. Mám muže, se kterým vychováváme tři děti.

Psychoterapie

Potřeba psychoterapie je často vyvolaná vnějším podnětem. Někdo nás moc zraní, něco těžkého se nám přihodí. Abychom tyto situace zvládli, je ale třeba se obrátit do sebe. Začít tedy v sobě. Jedině tam se totiž nachází naše síla a naše zdroje. Jedině v sobě také můžeme najít radost a smysl života. Pokud toto vše máme v sobě srovnané, můžeme vyjít ven a řešit vnějšek. Venku pak zvládneme cokoli. Postupovat zevnitř ven je ideální případ. Většinou ale potřebujeme řešit vnitřek i vnějšek zároveň. Takový je život. Já vám mohu pomoci se v takových situacích zorientovat a najít to nejlepší možné východisko.

Můj přístup k psychoterapii má několik základů: systemickou psychoterapii, mindfullness (všímavost) a hravost.​

Prošla jsem dlouhodobým výcvikem v systemické psychoterapii. Jako základní terapeutickou metodu používám rozhovor a hluboce věřím ve schopnost člověka žít naplňující život. To naplnění je pro každého jedinečné. Já vám dokážu pomoct tuto jedinečnou cestu k naplněnému životu najít a vydat se po ní.

Být v sobě je zásadní schopností pro spokojený a naplněný život. V sobě je možné být pouze v přítomném okamžiku, tady a teď. To je schopnost, kterou učí mindfulness. Techniky mindfulness používám sama u sebe i u svých klientů.

Problémy nás často odvádí od schopnosti hrát si. Ta je ale pro život důležitá. Dává prostor k odstupu, pomáhá nacházet zdroje k řešení tíživých situací. Proto se hravost snažím přinášet i do psychoterapie. Může to být ve formě procházky přírodou, práce s obrazovými kartami, nejrůznějšího tvoření. Přichází vždy ve správnou dobu po dohodě s klientem.

Příklady témat, na kterých spolu můžeme pracovat:

  • Potíže ve vztahu
  • Pocit nízkého sebevědomí, sebehodnoty
  • Životní dilemata, zásadní životní rozhodnutí
  • Karierní volby, problémy v práci
  • Těžké životní situace
  • Stres, únava, vyčerpání
  • Obtíže s výchovou dětí
  • Osobní rozvoj
Ilona Haasová

Možnosti psychoterapie

Individuální konzultace – nejčastější forma terapie, které je přítomen jen jeden klient a terapeut.

Párové konzultace – forma terapie používaná zejména při vztahových potížích, kde terapeut pracuje se dvěma klienty (párem)

Rodinné konzultace – na terapii dochází celá rodina, tj. rodič/rodiče s dítětem/dětmi.

Konzultace se mohou odehrávat v mé pracovně, on-line nebo venku v přírodě.

Všechno, co na konzultacích zazní je naprosto důvěrné.

Ceník psychoterapie

Standardní konzultace (50min.) – 1200,- Kč

Platit je možné hotově na místě nebo vygeneruji QR kód pro bezhotovostní platbu.

Kontakt

+420724811436

pavlusi@gmail.com

www.vsobe.cz

 

 

iNEOpsychoterapie

Eliášova 20
Praha 6

Iñeo

lat. (v.)
započít, vstoupit, podniknout, iniciovat